Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

02

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Jak biegać żeby schudnąć?

Większość ludzi zaczynających swoją przygodę z bieganiem i nastawionych na to, że natychmiastowym skutkiem będzie utrata wagi (lub kilku centymetrów w udach) popełnia jeden standardowy błąd – osiąga jak największe prędkości i wierzy w to, że to przyczyni się do szybszego osiągnięcia ideału. Niestety, tryb taki znacznie mija się z prawdą, ponieważ w tym sporcie lepiej jest pokonywać odległość wolniej dlatego, że tłuszcz spalamy wtedy, gdy nasze tętno osiąga około 65% maksymalnego zakresu.

Jak sprawdzić czy mamy dobre tempo? Dobrym wyznacznikiem okazuje się rozmowa, ponieważ podczas naszego biegu powinniśmy bez problemu prowadzić rozmowę. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości dotyczące pytania zadanego powyżej? Jeśli tak, to podkreślę jednoznaczną odpowiedź: szybko wcale nie jest jednoznaczne z skutecznością, choć prawdą jest, że taki tryb ma swoje zalety – w przypadku bardziej intensywnych ćwiczeń powstaje masa mięśniowa, więc jak widać każda metoda jest w jakiś sposób korzystna.

bieganie

Jak długo musi trwać trening?

Trening powinien trwać przynajmniej 30 minut – im dłużej ćwiczymy, tym więcej tłuszczu spala nasz organizm. Oczywiście proces ten zaczyna się od pierwszych chwil biegu, ale początkowo więcej energii pobierane jest z węglowodanów, a tłuszcz to bardziej dodatek, natomiast później sytuacja zmienia się i nasz organizm wykorzystuje „materiały” w odwrotnej proporcji. Dlatego tak ważne jest, aby trening trwał dłużej nawet, jeśli będziemy na przemian biec i maszerować - krótkie zmiany tempa wpływają też na prędkość naszego oddechu, gdyż znacznie go spowalniają, co korzystnie wpłynie na długość ćwiczeń. Istotna jest również częstotliwość: najlepiej będzie jeśli będziemy trenować trzy/cztery razy w tygodniu. Nie należy wprowadzać codziennego trybu dlatego, że mięśnie potrzebują chwili na regeneracje, a przecież nie chcemy ich zerwać. Szczególnie istotna jest systematyczność.

Jeść przed czy po?

Ważną zasadą jest to, że nie powinno się biegać na czczo. Pusty żołądek wbrew pozorom nie sprawi, że szybciej zaczniemy spalać to, co odłożyło nam się w ostatnim czasie. Najlepiej będzie, jeśli dostarczymy organizmowi węglowodanów, ponieważ to one wpływają na to w jakim tempie spalane są zasoby tłuszczu. Ważne jest również to, żeby nie pominąć posiłku po treningu – konieczne jest przecież uzupełnienie wartości. Dobrym pomysłem na taką przekąskę jest nabiał.

Co jest najważniejsze?

Choć każda wyżej wymieniona kwestia jest istotna, to najbardziej istotne jest nasze nastawienie. Musimy liczyć się z tym, że praca nad sobą zaczyna się od małych kroczków i takich samych efektów, ale im szybciej zaczniemy, tym szybciej zmienimy to, jak wygląda nasze ciało.

Więcej cennych informacji na temat sposobu biegania znajdziesz na stronie: http://runandbike.pl/