Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

04

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Chrom w tabletkach

Wiele osób mających na swoim koncie cały szereg nieudanych diet przyznaje się do tego, że ich największym problemem jest nie konieczność uprawiania sportu, ale zwyczaj podjadania między posiłkami. Ataki głodu można złagodzić jedząc jogurt albo spożywając kilka łyżek mleka w proszku, co jednak mają robić osoby, które nie są w stanie wytrzymać nawet jednego dnia bez pewnej dawki słodyczy?

Właśnie z myślą o takich osobach powstał chrom w tabletkach znany powszechnie jako poskramiacz apetytu. Wśród jego entuzjastek znaleźć można zarówno osoby młode, jak i te w zaawansowanym wieku, godne podkreślenia jest przy tym i to, że przeciwko chromowi nie wypowiadają się również lekarze. Ci ostatni przypominają jednak, że reakcja na chrom nie jest identyczna dla każdego pacjenta, możemy więc mieć do czynienia tak z osobami, dla których przyjmowanie chromu okazało się wybawieniem, jak i z tymi, które nie obserwują wcale istotnych zmian będących wynikiem uzupełniania codziennej diety o ten pierwiastek.

Nawet wówczas, gdy chrom rzeczywiście zmniejsza apetyt i sprawia, że możemy zapomnieć o przemożnej potrzebie skosztowania czegoś słodkiego, nie powinniśmy zapominać o tym, że jego przedawkowanie może być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dawki zalecane przez producenta preparatów zawierających chrom powinny być dla nas wskazaniami, których nie wolno łamać, po długim okresie odchudzania się z wykorzystaniem chromu wskazane jest przy tym również odwiedzenie lekarza i wykonanie badań pozwalających na udzielenie odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest nasz aktualny stan zdrowia.