Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

12

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta Atkinsa

mięsko

Szał na stosowanie przeróżnych diet zdrowotnych oraz odchudzających trwa od wielu lat. To, jaki sposób odchudzania jest dobry dla poszczególnych osób, zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Ostatnimi czasy dużo się mówi o diecie Atkinsa, która na pierwszy rzut oka może się wydawać nieco kontrowersyjna, ponieważ składnikami dań tworzącymi tę dietę są elementy na pozór tuczące. Jednak, jak wskazują badania, dieta ta zyskała dużą popularność za granicą.

Dieta Atkinsa jest dziełem dr. Atkinsa, który ten sposób żywienia opatrzył swoim nazwiskiem. Podstawą stosowania diety jest spożywanie produktów bogatych w tłuszcze, bez łączenia ich z białkami oraz potrawami bogatymi w cukry proste i złożone. Celem tej diety jest spowodowanie, by organizm z czasem potrzebował coraz mniejszych partii pożywienia, a w konsekwencji, by możliwe było zgubienie zbędnych kilogramów. Oczywiście jak każda dieta i ta ma swoje wady oraz zalety.

Zalety diety Atkinsa

Ogromnym plusem stosowania powyższej diety jest szybkie spalanie tłuszczu. Dzięki temu efekty stosowania diety są widoczne w krótkim czasie. Jest to bardzo ważny argument, głównie dla tych osób, które chcą szybko schudnąć. Kolejnym aspektem przemawiającym na korzyść diety jest łatwość jej stosowania. Nie trzeba przygotowywać skomplikowanych posiłków i tracić na to dużo czasu. W przypadku wielu diet problemem jest rezygnacja z ulubionych potraw i przerzucenie się na produkty zdrowe, lecz zazwyczaj mało smaczne. W tym przypadku jest to kolejny plus, ponieważ stosowanie diety Atkinsa nie wymaga od nas całkowitej zmiany nawyków i pozwala na spożywanie wielu ulubionych potraw. Jeszcze jednym atutem stosowania tej diety jest aspekt zdrowotny, bowiem doskonale się ona nadaje dla osób, które cierpią na cukrzycę typu I i II.

Wady diety Atkinsa

Niestety dieta ma także wielu przeciwników, którzy oprócz zalet, podają kilka wad jej stosowania. Przede wszystkim według niektórych dietetyków dieta ta może prowadzić do pojawienia się chorób takich, jak: miażdżyca, choroby nerek, osteoporoza, a także może negatywnie wpłynąć na pracę naszego serca. Ten system odżywiania nie bez znaczenia jest również dla naszej wątroby. Dieta może także podwyższyć poziom cholesterolu, a to w konsekwencji bywa niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet życia. Kolejnym minusem bywa trudność z utrzymaniem osiągniętej w krótkim czasie wagi. Stosowanie diety może również niekorzystnie wpłynąć na nasz umysł ze względu na ograniczenie węglowodanów, które usprawniają pracę mózgu.

Przykładowy jadłospis na jeden dzień

W skład jadłospisu diety Atkinsa wchodzą cztery posiłki.

Śniadanie: na śniadanie przygotowujemy jajka na szynce lub boczku, bezkofeinową kawę lub herbatę owocową albo ziołową.

Obiad: na pierwsze danie możemy zjeść rosół z kurczaka, a następnie podać pieczonego kurczaka i małą porcję surówki. Do popicia doskonale się nadaje niegazowana woda mineralna.

Przekąska: na przekąskę, możemy zaserwować kilka plasterków szynki.

Kolacja: ostatni posiłek może się składać ze steku oraz świeżego szpinaku z kwaśną śmietaną.

magda 25.03.2012 21:42
Tą dietę opracował dr Kwaśniewski tak wg ; )

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: