Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

12

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta DASH

Dieta DASH – smaczny sposób na ochronę Twojego serca

Choroby układu krążenia – z nadciśnieniem na czele - stają się obecnie coraz bardziej rozpowszechnione. To co niepokoi najbardziej to fakt, iż zapadają na nie coraz młodsi ludzie. Jednakże te problemy zdrowotne można pokonać skutecznie odpowiednio skomponowanym jadłospisem – czego dowodzą między innymi twórcy programu żywieniowego jakim jest dieta DASH.

Dieta DASH i jej efekty

Żyjemy w czasach, kiedy pojęcie dieta oznacza jedno: skuteczny sposób na szybkie zrzucenie kilogramów i pozbycie się nieestetycznych: boczków, fałdek, cellulitu. Jednakże określenie to, stosowane jest również w przypadku jadłospisu, który należy zbudować w chwili, gdy chcemy pokonać jakąś chorobę. Na liście tych, które uznano za najbardziej zdrowe i skuteczne znajduje się między innymi dieta DASH, której efekty są wyraźnie odczuwalne już po 14 dniach od rozpoczęcia jej stosowania.

Dieta DASH to dość proste menu, w skład którego wchodzą głównie:

 • warzywa i owoce – to przede wszystkim źródło cennych i potrzebnych dla prawidłowej pracy naszego całego ustroju: minerałów i witamin;
 • orzechy – wzmacniają nasze serce;
 • nabiał – cenne źródło potrzebnego w każdym wieku wapnia;
 • ryby – ich mięso bogate jest w kwasy Omega3, które działają przeciwzakrzepowo oraz zmniejszają działanie 3-glicerydów.

W naszym menu nie powinno też zabraknąć napojów. Najbardziej polecane to woda mineralna w ilości do 1,5 litra dziennie. Warto zwrócić uwagę by była to woda uboga w sód.

Z naszej diety powinniśmy wyeliminować:

 • sól
 • nikotynę
 • alkohol
 • tłuszcze
 • żywność wysoko-przetworzoną

Dieta DASH i jej efekty

Dieta o jakiej mowa, posiada bardzo wszechstronne swoje zastosowanie. Przede wszystkim pomaga ona w zrozumieniu, jak ważne jest zdrowe i racjonalne odżywianie się. Po drugie dieta DASH to ogromnie pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki niej:

 • obniża się ciśnienie tętnicze krwi do poziomu, który nie zagraża naszemu zdrowiu i życiu;
 • sprawniej pracuje nasze serce;
 • łatwiej utrzymać prawidłową wagę;
 • skutecznie obniżymy poziom tak zwanego złego cholesterolu.

Dieta DASH a nasze zdrowie

Najlepsze efekty da nam dieta DASH jeśli tylko zdecydujemy się na regularne sięganie po ruch fizyczny. Nie muszą to być żadne wyjątkowo trudne ćwiczenia. Wystarczą regularnie powtarzane spacery, a skutecznie wspomożemy działanie diety. Warto przy tym podkreślić, że dieta DASH ma również pośrednie znaczenie w eliminacji czy redukcji ryzyka: schorzeń nerek i udaru mózgu. Program dietetyczny o jakim mówimy, to również doskonałe „narzędzie” do walki z cukrzycą. Dieta pomaga bowiem wyrównać poziom insuliny we krwi.

Chociaż dieta DASH wciąż jest mało znana w Polsce, to u naszych zagranicznych sąsiadów zdążyła już zyskać miano jednej z najbardziej bezpiecznych i skutecznych. Dzieje się tak, gdyż redukcja ciśnienia do którego się przyczynia ten program żywieniowy, przede wszystkim sprawia, że nasz organizm pracuje o wiele sprawniej. Jeśli także i my przekonamy się do niej, możemy z niej jedynie skorzystać poprawiając zarówno kondycję psychiczną jak i stan psychiczny.

qaqgkfyp 16.01.2013 8:22
V6gxPo , [url=http://sfuqzvzgfvuu.com/]sfuqzvzgfvuu[/url], [link=http://mxjixuedwyai.com/]mxjixuedwyai[/link], http://xvslblxtgssp.com/

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: