Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

16

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Tajemnice diety paleo

Dieta paleo zwana też dietą jaskiniowców to propozycja, która stosunkowo niedawno pojawiła się w naszym kraju. Przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych i choć wiele osób określiło ją mianem "dziwnej diety", bardzo szybko zdobyła sobie uznanie w oczach naszych rodaków obojga płci. Nie można zresztą wykluczyć i tego, że właśnie jej nietypowość przesądziła o popularności tego sposobu odżywiania się.

Czy to w ogóle jest dieta?

Pytanie o to, czy dietę pierwszych ludzi możemy rozpatrywać w tych samych kategoriach, jakie zarezerwowaliśmy wcześniej dla diety 1000 kalorii lub diety kopenhaskiej nie jest nieuzasadnione, można bowiem odnieść wrażenie, że wspólny mają one ze sobą jedynie pierwszy człon nazwy. Dieta paleo nie zmusza nas do liczenia kalorii, gotowania podejrzanych zup i dziwnych posiłków, jedzenia mikroskopijnych porcji i rezygnowania z przyjemności, a do tego żadne zalecenie nie musi być w jej przypadku traktowane jak nakaz, od którego nie ma odwołania. Wiele osób uważa, że dieta paleo to raczej swego rodzaju pomysł na życie i to pomysł naprawdę atrakcyjny, podpowiadający nam, jak postępować, czego się wystrzegać i na jakie rozwiązania uważać, ale nie narzucający nam żadnych zachować.

Wady, które są zaletami

Wypowiadanie się na temat diety paleo możliwe jest przede wszystkim wówczas, gdy zapoznamy się z zasadami, na jakich opiera się jej funkcjonowanie. Pominięcie tej czynności prowadzi do licznych nieporozumień, pewne głosy krytyczne, które się pojawiają w naszym kraju są więc zazwyczaj właśnie pokłosiem takiego podejścia. Osoby, które czytają o jadłospisie diety paleo nie zastanawiając się nad jej filozofią narzekają na przykład, że jest to dieta, która odbiera radość z jedzenia, tymczasem okazuje się, że właśnie to, co sami określamy często mianem delektowania się posiłkami, prowadzi do naszych problemów z nadwagą i otyłością. Dieta paleo rzeczywiście nie gloryfikuje podjadania między posiłkami i poświęcania całego dnia na to, aby analizować, jakie danie przyrządzi się na kolacje, opiera się ona jednak na nawykach żywieniowych naszych przodków, ci zaś jedli, aby zaspokoić głód, a nie po ro, aby debatować nad rodzajami sosów dodawanych do sałatek. Osoby, które nie przyswoiły sobie jeszcze zasad diety zastanawiają się i nad tym, jak to możliwe, że nakazuje się im rezygnację z produktów zbożowych, a przecież nasi pierwsi przodkowie, którzy nie znali tajników uprawy roli również z nich nie korzystali.

Więcej informacji na temat diety paleo znajdziesz na stronie:
http://www.dietapaleo.com.pl