Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

16

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Dieta ryżowa

Niektóre diety odchudzające mają to do siebie, że nie tylko odchudzają, ale wpływają również pozytywnie na nasze zdrowie, pomagają walczyć z niektórymi schorzeniami. Tego typu programy żywieniowe uznaje się za wyjątkowo bezpieczne i najmniej inwazyjne. Aby je stosować dłużej niż kilka tygodni, trzeba jednak udać się po poradę i konsultację lekarską. Przykładem tego typu programu jest dieta ryżowa.

Ten (nie)znany ryż

W Polsce wciąż niewiele mówi się o dobroczynnych właściwościach ryżu. Powód jest tak samo błahy co niezrozumiały, bowiem ryż uznaje się za... potrawę biedaków. W obronie ryżu stają jednak naukowcy, którzy – tak jak Walter Kempner (autor diety ryżowej) – odkryli jego dobroczynne cechy. Na podstawie jego badań wynika, że spożywanie większej ilości ryżu pomaga uniknąć nadciśnienia oraz cukrzycy. Składnik ten na którym oparta jest dieta ryżowa, posiada jeszcze inne pozytywne działanie. Po pierwsze ułatwia usuwanie nadmiaru wody z ustroju. Po drugie zawiera śladowe ilości tłuszczu i jest niskokaloryczny, co powoduje, że możemy najadać się nim do syta. Po trzecie ryż usprawnia proces trawienia.

Kto może sięgać po dietę ryżową?

Dietę tą zaleca się przede wszystkim osobom, dziedzicznie obciążonym takimi schorzeniami jak wymienione: nadciśnienie lub cukrzyca. Poza tym nie ma przeciwwskazań do jej stosowania. Jedyna bariera to nasza niechęć do ryżu.

Dieta ryżowa – zastosowanie

Dieta ryżowa nie tylko dba o nasze zdrowie. Pozwala ona w ciągu miesiąca na utratę 10 kilogramów (!) Należy przy tym podkreślić, iż nie należy ona do diet jednoskładnikowych. Składniki które „towarzyszą” ryżowi, to: warzywa, owoce, witaminy, żelazo. Dieta ryżowa jest również bogata w błonnik, który nie tylko usprawnia nasz układ trawienny, ale ma też pozytywny wpływ na pracę serca oraz wspomaga usuwanie toksyn z naszego organizmu. Warto przy tym nadmienić, iż jest to dieta niskokaloryczna – dziennie przyswajamy bowiem około 1000 kalorii – oraz dieta restrykcyjna.

Dieta ryżowa – zasady

W diecie tej występują produkty zakazane, jak i dozwolone. My skupimy się na grupie drugiej, dzięki czemu łatwiej będzie nam ustalić to, jakie produkty powinny zostać wyeliminowane z naszego menu przynajmniej na miesiąc czasu.

Produkty dozwolone:

 • ryż
 • warzywa
 • owoce
 • mięso białe
 • produkty zbożowe
 • rośliny strączkowe
 • drożdże
 • orzechy
 • słonecznik
 • ryby

Jak zatemdać, nie są to jakieś wyszukane potrawy. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż dieta ryżowa wygląda na dość smaczną. W trakcie jej stosowania należy przestrzegać pewnych reguł. Oto one:

 • w ciągu dnia spożywamy 3 główne posiłki
 • pijemy 2 litry płynów: soki owocowe, woda niegazowana, herbatki ziołowe
 • dopuszczalne są przekąski między posiłkami w postaci: chrupkiego pieczywa; jednego owocu, małego naturalnego jogurtu, kefiru
 • wykluczamy z diety: sól i tłuszcze

Efekty końcowe

Efekty końcowe jakie możemy uzyskać to przede wszystkim utrata do 10 kilogramów. Poza tym dieta ta wpływa znacznie na poprawienie naszego samopoczucia. Inny efekt jej stosowania to również poprawa ogólna naszego stanu zdrowia. Dieta ryżowa to również obniżenie poziomu cholesterolu we krwi i usprawnienie pracy serca.

Monika 15.07.2014 19:43
stosowałam dietę ryżową i bardzo sobie ja chwalę, naprawdę bardzo dobrze się po niej czułam a i kilku kilogramów się pozbyłam ;) Na chudzianka.pl/jak-skutecznie-i-szybko-schudnac-10-kg jest dokładniej opisane dawkowanie. Naprawdę to dobra dieta.
Jeffy 05.04.2013 16:54
Brzmi bardzo zachęcająco. Planuję zacząć od jutra. Jeżeli w ciągu dwóch tygodni będzie widać efekty to przeciągne o kolejne dwa i zdam relacje :P
maz_ag 31.01.2013 15:48
ja od poniedziałku zaczynam dietę :) , bo zaczynam też chodzić na body space i kupiłam orbiter. Także odchudzanie na całego :D tu znalazłam fajne przepisy dla tej diety: http://urodaizdrowie.pl/dieta-ryzowa.
adi 14.11.2012 19:12
grazia,jesz tylko trzy posiłki dziennie tzn.1.jogurt 2 .obiad i3.koktajl ?
GRAZIA 14.11.2012 18:27
HEJ.JA JESTEM NA TEJ DIECIE.RANO JEM YOGURT BIALY NA OBIAD SALATKA RYZOWA Z WARZYWAMI I TUNCZYKIEM A WIECZOREM MAX O 18 KOKTAIL OWOCOWY(BANAN,DWA JABLKA,2 MARCHEWKI W SOKOWIROWCE)TAK JUZ OD 2 TYGODNI I SCHUDLAM 6 KILO...KOKTAIL WAZNY BANAN...SYCI I DAJE UCZUCIE NAJEDZENIA SIE.zERO ALKOHOLU SLODYCZY SOLI NAPOJI GAZOWANYCH ! POLECAM
adi 14.11.2012 14:45
ja zaczęłam od dziś ,zobaczymy czy wytrzymam.
Kamila, 24l. 31.10.2012 8:53
miejmy nadzieję, że jet dobra :)
andrzej 28.10.2012 12:35
Brzmi zachęcająco , ale czy aby te 10 kg to pewne?
Czy ktoś już testował tę dietę?
Natalia 22.08.2012 12:49
Mam zamiar wypróbować tą dietę, bo wydaje się być ława i prosta :)

Dodaj komentarz

Imię
Komentarz
Weryfikacja: