Jak schudnąć?

Dzisiaj będzie dobry dzień
Uśmiechnij się  do nas :)

13

Zmień swoją sylwetkę
z naszą pomocą!
Polecamy stronę: Dieta Dukana
Zebrane informacje, przepisy, wskazówki na temat najpopularniejszej diety: Diety białkowej dr. Dukana.

Herbatki odchudzające

Wspominaliśmy już o tym, że jedną z najpopularniejszych obecnie na świecie diet jest dieta herbaciana, która zakłada picie od sześciu do ośmiu filiżanek ulubionej herbaty dziennie. Rzeczywiście, jesteśmy w stanie uwierzyć w cudowną moc herbaty, czy jednak mamy szansę na schudniecie nawet wówczas, gdy nie odczuwamy potrzeby picia jej kolejnych szklanek w niewielkich odstępach czasowych?

Zarówno w aptekach, jak i na półkach zwykłych sklepów spożywczych możemy dziś znaleźć specjalne herbatki odchudzające, ich sprzedawcy zapewniają nas zaś, że praktyczne wykorzystanie rozwiązań tego typu może nam zagwarantować, że zaczniemy tracić kilogramy w zachwycającym tempie. Obietnice takie bywają wyjątkowo kuszące, nic więc dziwnego, że podchodzimy do nich z dużymi nadziejami, zanim jednak sięgniemy po herbatki odchudzające powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, czy nie zaszkodzimy sobie bardziej niż przypuszczamy.

Wykładnikiem powinna być dla nas zatem nie cena wspomnianych specyfików, ale ich skład, bardzo często okazuje się bowiem, że już zapoznanie się z nim skutecznie zniechęca przed gubieniem kilogramów dzięki herbatkom. Rozwiązania, które mają wspomagać naszą dietę powinny być jak najbardziej naturalne, w innym wypadku bowiem trudno będzie nam liczyć na ich faktyczną skuteczność. Sięgając po herbatki odchudzające wypada również powiedzieć sobie z mocą, że one same będą miały niewielki wpływ na nasz wygląd. Nawet ich producenci uważają, że rozwiązania tego typu są jedynie wsparciem dla diety, jeżeli więc nie ograniczymy złych nawyków żywieniowych i nie wybierzemy najlepszej z naszego punktu widzenia formy aktywności fizycznej, nie powinniśmy liczyć na spektakularne rezultaty.

Przed inauguracją diety składającej się przede wszystkim z herbatek odchudzających nie warto rezygnować również z wizyty u lekarza. Może być nim profesjonalny dietetyk, pomóc może nam jednak również ten sam lekarz, który wspiera nas podczas epidemii grypy lub przeziębienia. Jego wiedza pomoże nam odkryć, które składniki herbatki rzeczywiście wspierają proces gubienia zbędnych kilogramów, a które mogą niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że lekarz zwróci nam również uwagę na schorzenia, które są charakterystyczne właśnie dla nas. Inne sposoby odchudzania się są dostępne dla osób o zbyt wysokim ciśnieniu, a inne dla tych, które objęte są ryzykiem cukrzycy. Jeżeli o tym zapomnimy może się okazać, że niepozorna herbatka stanie się przyczyną poważnych problemów z naszym zdrowiem.